طرز تهیه شیرینی موچی

طرز تهیه شیرینی موچی

اگر اولین بار است که اسم موچی به گوش‌تان می‌خورد، باید بگوییم موچی یک خوراکی محبوب است که به صورت دسر هم درست می‌شود.

طرز تهیه موچی ژاپنی و کره‌ای

موچی

 

مواد لازم برای تهیه موچی کره‌ای و ژاپنی

آرد گلوتینوس(آرد موچی) 200 گرم
شکر 500 گرم
نشاسته ذرت 1.2 لیوان دسته دار فرانسوی
آب 180 میلی لیتر

 

مراحل طرز تهیه موچی ژاپنی و کره‌ای

طرز تهیه آرد موچی

 

 

مرحله اول: مواد را با هم ترکیب کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه موچی، آرد برنج را دو بار با الک ریز الک کنید. سپس آرد و شکر را با آب، در کاسه‌ای با هم مخلوط کنید. مواد را با دست ورز دهید تا گلوله‌ها باز شوند و مخلوطی یکدست داشته باشید.

 

مرحله دوم: خمیر را درست کنید

یک قابلمه با سایز متوسط را تا نیمه آب کنید و روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا آب آن بجوشد. یک صافی در آن قرار دهید. خمیری را که در مرحله قبل درست کرده‌اید، داخل یک ظرف پیرکس بگذارید و ظرف را داخل صافی یا آبکش بگذارید.

 

مرحله سوم: خمیر موچی را بپزید

 

روی قابلمه را با دمکنی بپوشانید، حرارت را روی ملایم تنظیم کنید تا به مدت ۱۵ دقیقه خمیر موچی با بخار آب بپزد. سپس شعله را خاموش کنید و خمیر موچی را از داخل ظرف خارج کنید. دوباره خمیر را به خوبی ورز دهید تا حالت سفت و ژلاتینی به خودش بگیرد.

 

مرحله چهارم: خمیر را با وردنه باز کنید

در این مرحله از طرز تهیه موچی، روی یک سطح را نشاسته ذرت بریزید و خمیر را روی آن ورز دهید و با وردنه باز کنید. تا وقتی که کاملا نازک شود.

 

مرحله پنجم: خمیر موچی را در یخچال بگذارید

یک سینی فر را با کمی روغن چرب کنید یا کف سینی را کاغذ روغنی بیندازید. خمیر موچی نازک پهن شده را در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. ۱۵ دقیقه زمان کافی است.

 

مرحله ششم: خمیرها را قالب بزنید

بعد از این که خمیر موچی خودش را گرفت، آن‌ها را با قالب گرد برش بزنید. خمیرها را بتکانید تا نشاسته ذرت از روی آن‌ها پاک شود. هر کدام از خمیرها را کف دست بگذارید و داخل خمیرها را با موادی که دلخواهتان است، پر کنید.

 

مرحله هفتم: خمیرها را سرو کنید

در آخرین مرحله از طرز تهیه موچی ژاپنی، خمیرها را به شکل گلوله‌ای بپیچید و حالت دهید. سپس آن‌ها را با فاصله کم در یک ظرف بگذارید. روی خمیرهای موچی دلخواه را سلفون بکشید و ۳۰ دقیقه دیگر در یخچال بگذارید. بعد از این مدت، موچی شما آماده است.

 

 

طرز تهیه موچی با بستنی

مدت زمان آماده سازی: ۱ ساعت

 

موچی با بستنی

 

 

مواد لازم برای تهیه شیرینی موچی با بستنی

آرد گلوتینوس(آرد موچی) 200گرم
نشاسته ذرت 1.2 لیوان دسته دار فرانسوی
بستنی  50 گرم
آب 180میلی لیتر
رنگ خوراکی(اختیاری)

به مقدار لازم

 

مراحل طرز تهیه موچی با بستنی

طرز تهیه موچی بستنی

 

مرحله اول: ترکیب کردن مواد خشک

در اولین مرحله از طرز تهیه موچی با بستنی باید در یک ظرف آرد برنج را با شکر مخلوط کنید و با قاشق خوب هم بزنید. در صورت تمایل مقداری رنگ خوراکی به مواد اضافه کنید و خوب ترکیب کنید.

 

مرحله دوم: آماده کردن خمیر موچی

در این مرحله باید آب را به آرامی به مواد خشک اضافه کنید و به آرامی هم بزنید تا آرد گلوله نشود و خمیری یکدست حاصل شود. در زمان اضافه کردن آب می‌توانید خمیر را با دست ترکیب کنید تا بهتر مخلوط شود.

 

مرحله سوم: قالب زدن خمیر

بعد از آماده شدن خمیر موچی باید مقداری نشاسته ذرت روی سطح کار بپاشید و سپس خمیر موچی را پهن کنید تا قطر آن نازک شود. خمیر را برای ۱۵ دقیقه در یخچال قرار دهید و بعد از یخچال خارج کنید و با استفاده از یک قالب گرد با قطر ۶ سانتی‌متر، برش دهید.

 

مرحله چهارم: قرار دادن خمیر در یخچال

بعد از قالب زدن خمیرها باید خمیرها را به صورتی که لای همه آن‌ها سلفون قرار بگیرد، روی هم بچینید و برای نیم ساعت در یخچال بگذارید تا برای تهیه شیرینی آماده شوند.

 

مرحله پنجم: ریختن بستنی در خمیر موچی

ریختن بستنی روی موچی

در این مرحله از طرز تهیه موچی با بستنی باید خمیرها را از یخچال خارج کنید و سپس داخل هر خمیر یک اسکوپ بستنی قرار دهید. در صورت تمایل می‌توانید برای داخل موچی از تکه‌های میوه تازه یا خشک نیز استفاده کنید. سپس خمیر را به شکل یک توپ جمع کنید تا بستنی کاملاً درون خمیر قرار بگیرد. موچی بستنی را به مدت ۳۰ دقیقه در فریزر قرار دهید.

 

مرحله ششم: سرو کردن موچی با بستنی

بعد از نیم ساعت موچی بستنی را از فریزر بیرون بیاورید و سرو کنید. در صورت تمایل می‌توانید مقداری سس شکلات روی موچی‌ها بریزید و هر کدام را به شکلی متفاوت تزیین کنید. برای تزیین موچی می‌توانید از پودر نارگیل، ترافل‌های رنگی و یا شکلات رنده شده استفاده کنید.

 

موچی بستنی سرو شده!

مطالب مرتبط

 طرز تهیه رولت خامه ای به سبک قنادی با تمام فوت و فن ها


امکان بازگشت کالا

تا 3 روز پس از تحویل کالا

پرداخت مطمئن

پرداخت در درگاه اختصاصی

ارسال

با پست به شهرستان وپیک درتهران

ضمانت اصل بودن کالا

گارانتی معتبر کالا